Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Відбулась нарада з питань добровільного об'єднання (приєднання) сільських рад Ковельського району...
Не секрет, що децентралізація влади - одна із ключових реформ, котра  орієнтована на місцевий розвиток і є однієї із  найефективніших та найуспішніших. Найголовніше – децентралізація дає можливість створити громади, які здатні взяти на себе відповідальність за свою розбудову. Стратегічна ціль реформи — створити систему врядування, яка спроможна якісно надавати послуги населенню. Саме для цього в Україні відбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування.
Так склалося, що на певний час процес  об’єднання (доєднання)  територіальних громад призупинився на окремих територіях - сільських радах, зокрема, і на  Ковельщині. Активізація цього процесу і прийняття громадами мудрого рішення - це те, що нині необхідно семи необ’єднаним сільським радам Ковельського району. Саме тому керівництво району стало ініціатором проведення розширеної наради  з питань  добровільного об’єднання територіальних громад району за участі представників громад  та фахівців Волинського центру розвитку місцевого самоврядування, що відбулась 18 січня  2019 року. Варто зазначити, що у  сфері децентралізації Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування генерує нові ідеї і став своєрідною платформою і для тих, хто уже об'єднався, і для тих, хто лише йде цим шляхом.
Тож серед учасників зібрання – заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, голова районної державної адміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, перший заступник міського голови Михайло Гетьман,  радники Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан та Анатолій Матвіюк, керівники об’єднаних територіальних громад району,  представники органів місцевого самоврядування, котрі  наразі не визначились із процесом добровільного об’єднання.
На початку зустрічі доволі приємна  місія – учасники наради привітали Віталія Грицюка, Тойкутського сільського голову із Днем народження - 35 –ти річним ювілеєм. Потому   Віктор Козак віншував усіх із святами новорічно - різдвяного циклу, побажав міцного здоров’я, миру, усіляких гараздів  та презентував своєрідний екскурс сторінками впровадження реформи на рівні району.
«Реформа децентралізації влади у Ковельському районі стартувала в 2015 році, з перших її кроків районна державна адміністрація та районна рада сприяли процесам об’єднання громад. Наразі успішно  функціонує 6 ОТГ, які покривають  80 відсотків території усього району. Якщо говорити мовою цифр, то у 2016 році об’єднаними територіальними громадами було реалізовано 30 інвестиційних проектів на загальну суму - 10,5 млн. грн., у 2017 – 33 проекти на суму – 14,8 млн. грн., 2018 – 22, а це  14,1 млн. грн. додаткових державних коштів  на розвиток  інфраструктури ОТГ. Загалом за три роки  район втратив від того, що сім сільських рад не об’єднались – 36,9 млн. грн. Саме тому ми сьогодні зібрались, аби у 2019 році завершити реформу децентралізації на Ковельщині, аби  органи місцевого самоврядування мали можливість претендувати на державну підтримку у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури  в ОТГ. Тож ніхто нікому не нав’язує думку, яким чином об’єднуватись чи приєднуватись, а виключно пропонуємо варіанти шляхів цих процесів в межах чинного законодавства», - зазначив голова райдержадміністрації.
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук відзначив Ковельський район, як лідера з реалізації  намірів і здобутків реформи децентралізації – створення об’єднаних  територіальних громад та   подякував керівництву району за виважену позицію, котра ставить  виключно  суспільний інтерес в пріоритет. Також Сергій Дмитрович розповів про роль облдержадміністрації в процесах реформи децентралізації, як визначеного законодавством суб’єкта, котрий відповідальний за  впровадження реформи децентралізації влади на території  області. Коротко охарактеризував варіанти об’єднання (доєднання) семи сільських рад району, які дають шанс на  успішний розвиток громад та реалізацію принципу повсюдності надання якісних послуг для  усіх мешканців на усіх територіях.
Своєю чергою Оксана Урбан, радник Волинського центру розвитку місцевого самоврядування окреслила загальну картину об’єднання громад на рівні  області та  перспективи  добровільного об’єднання  (приєднання) сільських рад Ковельського району до ОТГ. Начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Карпюк фахово та доступно за допомогою  презентаційного матеріалу проаналізувала  фінансовий результат   різних варіацій добровільного  об’єднання (приєднання)  органів місцевого самоврядування в ОТГ, оскільки фінансове підґрунтя – важлива умова функціонування громади та її добробуту.
Свої пропозиції щодо приєднання сільських рад до існуючих ОТГ та громади міста Ковеля озвучили Дубівський сільський голова Роман Троцюк, Колодяжненський – Віталій Кашик та перший заступник міського голови Михайло Гетьман.
Тож варто зазначити, що  обговорення питань   добровільного об’єднання семи сільських рад було не лише тривалим у часі, а й,  впродовж усієї зустрічі, доволі активним, а подекуди відверто  емоційним. Та зрештою, усе це говорить виключно про те, що громади зацікавлені принципами реформи, мають бажання приймати участь в процесам добровільного об'єднання громад, а тому  є надія, що  Ковельщина на усій своїй території  завершиться розпочату у 2015 році  реформу децентралізації влади.
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація