Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
2 лютого 2015 року
 
 
 
 
 
 
   
   
   
 
Зверніть увагу! Як правильно діяти?
 
При загрозі бойових дій:
- Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою, скотчем “навхрест”) для зниження ураження осколками скла;
- Вимкніть електроприлади, закрийте воду та газ, погасіть пічне опалення;
- Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;
- Негайно покиньте житлове приміщення укрийтеся в підготовленому підвалі або найближчому укритті;
- Попередьте про небезпеку сусідів. Допоможіть одиноким людям похилого віку і дітям;
- Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця знаходження;
При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення із небезпечного регіону:
- Візьміть документи, гроші і продукти, необхідні речі, медикаменти.
- По можливості допоможіть громадянам похилого віку, людям з фізичними вадами.
- Дітям дошкільного віку кладеться в кишеню або пришивається до одягу записка, де вказується П.І.Б., домашня адреса, а також П.І.Б. матері та батька.
- Слідуйте за вказаним маршрутом. За необхідності звертайтесь за допомогою до правоохоронних органів або медичних працівників.  
Дочекатися закінчення обстрілів рекомендується:
-  У спеціально обладнаній захисній споруді;
-  У будь-якій канаві, траншеї або ямі;
- У широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метра);
-  Вздовж високого бордюру або фундаменту забору;
- У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи);
-  У підземному овочесховищі, силосній ямі і т.д.
-   В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;
-  У каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороше сховище (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важкий люк) Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - в жодному разі не газова магістраль!)
-  В ямах - "воронках", які залишилися від попередніх обстрілів або авіа .
У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким рухом - просто лягайте на землю і не рухайтеся, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому залишки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.
  Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, перебувати подалі від споруд, які можуть завалитися зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути. Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби. Не панікуйте. 
Не підходять для укриття:
 Під'їзди будь-яких будівель,прибудовані споруди. Від багатоповерхових/багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;
 Місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);
 Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні "коробки" не мають ані найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або "складаються") не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати велика кількість скла; Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких місць, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.
Дії під час артобстрілу :
 -  Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.
-  Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна надійно сховатися? У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку "від будівель і споруд" і лягти на землю. Озирніться і візуально шукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.
-  Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться обстріл далі, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто збільшує ймовірність обгоріти.
   Тому: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.
Якщо стався вибух:
- Переконайтесь в тому, що ви не отримали значних травм.
- Заспокойтесь і уважно огляньте все навколо, чи не існує загрози наступних обвалів і вибухів, чи не звисає з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь ваша допомога.
- Якщо є можливість спокійно вийдіть з місця події. Якщо ви  знаходитесь в завалі – періодично подавайте звукові сигнали. 
Пам’ятайте, що при низькій активності людина може протриматись без води п’ять діб.
Управління ДСНС України у Волинській області 
 
 
Ковельський міськрайонний відділ УДСНС України у Волинській області інформує. Дії населення в екстремальних та надзвичайних ситуаціях…  
Працівниками Ковельського міськрайонного відділу управління ДСНС України у Волинській області  з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації в мирний час і особливий період, запобігання їх виникненню розпочато проведення перевірок готовності захисних споруд (протирадіаційних укриттів) до використання за призначенням,  розташованих на території м. Ковеля та Ковельського району.
Також працівниками відділу спільно з представниками житлово-комунальних підприємств, житлових кооперативів м. Ковеля було проведено обстеження підвальних приміщень багатоквартирних житлових будинків, щодо їх придатності  для використання, як укриття населення при виникненні можливих надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Всього обстеженням було охоплено 188 житлових будинків з них 170 що обслуговуються РЖКП-1 та РЖКП-2 м. Ковель та 18 житлових кооперативів. Під час проведення перевірок особлива увага приділялась загальному стану підвальних приміщень, наявності в них евакуаційних виходів та засобів життєзабезпечення таких як електропостачання, теплопостачання та водопостачання. За результатами обстеження встановлено, що стан підвальних приміщень в цілому задовільний, хоча є ряд недоліків, а саме: підвальні приміщення підтоплюються ґрунтовими водами, проходи захаращені побутовим сміттям, заблоковані віконні прийоми. На даний час комунальними підприємствами проводяться роботи по приведенню підвальних приміщень в належний стан, на будинках встановлюються вказівники з вказанням інформації про місце укриття населення в разі можливого виникнення надзвичайної ситуації.
З метою поширення серед населення знань з безпеки та алгоритму дій на випадок кризових ситуацій Ковельський МРВ У ДСНС України у Волинській області інформує як правильно діяти:
При загрозі бойових дій:
– Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою, скотчем "навхрест") для зниження ураження осколками скла;
– Вимкніть електроприлади, закрийте воду та газ, погасіть пічне опалення;
– Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;
– Негайно покиньте житлове приміщення укрийтеся в підготовленому підвалі або найближчому укритті;
– Попередьте про небезпеку сусідів.
– Допоможіть одиноким людям похилого віку і дітям;
– Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця знаходження;

При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення із небезпечного регіону:
– Візьміть документи, гроші і продукти, необхідні речі, медикаменти.
– По можливості допоможіть громадянам похилого віку, людям з фізичними вадами.
– Дітям дошкільного віку кладеться в кишеню або пришивається до одягу записка, де вказується П.І.Б., домашній адрес, а також П.І.Б. матері та батька.
– Слідуйте вказаному маршруту. При необхідності звертайтесь за допомогою до правоохоронних органів або медичних працівників.
Дочекатися закінчення обстрілів рекомендується:
– У спеціально обладнаній захисній споруді;
– У будь-якій канаві, траншеї або ямі;
– У широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метра);
– Вздовж високого бордюру або фундаменту забору;
– У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи);
– У підземному овочесховищі, силосній ямі і т.д.
– В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО; У каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороше сховище (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важкий люк) Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - в жодному разі не газова магістраль!)
– В ямах - "воронках", які залишилися від попередніх обстрілів або авіа нальотів. У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким рухом - просто лягайте на землю і не рухайтеся, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому залишки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.
Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, перебувати подалі від споруд, які можуть завалитися зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути. Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби. Не панікуйте.
Не підходять для укриття:
Під'їзди будь-яких будівель, прибудовані споруди. Від багатоповерхових/багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;
Місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом):
Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні "коробки" не мають ані найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або "складаються") не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Не можна також ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати велика кількість скла; Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких місць, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого). Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.
Дії під час артобстрілу :
- Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.
- Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна надійно сховатися? У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку "від будівель і споруд" і лягти на землю, Озирніться і візуально шукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.
- Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться обстріл далі, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто збільшує ймовірність обгоріти.
Тому: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.
Якщо стався вибух:
– Переконайтесь в тому, що ви не отримали значних травм.
– Заспокойтесь і уважно огляньте все навколо, чи не існує загрози наступних обвалів і вибухів, чи не звисає з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь ваша допомога.
– Якщо є можливість спокійно вийдіть з місця події. Якщо ви   знаходитесь в завалі - періодично подавайте звукові сигнали.
Пам'ятайте, що при низькій активності людина може протриматись без води п'ять діб.
В разі виникнення надзвичайної ситуації  телефонуйте за номером «101» та для отримання інформації щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій звертатись за телефоном (03352) 5-93-43 до Консультаційного центру м. Ковель, (адреса: м. Ковель, вул. Міцкевича, 23а. Працює цілодобового та без вихідних), основними завданнями якого є:
– Надання кваліфікованої інформаційної допомоги;
– Забезпечення населення своєчасною, достовірною та повною інформацією про діяльність Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області;
– Забезпечення якості та доступності адміністративних послуг громадян;
– Участь у формуванні громадської свідомості щодо особистої та колективної безпеки;
– Надання інформації населенню щодо прав та обов’язків громадян України у сфері цивільного захисту;
– Інформаційно-просвітницька робота серед населення для запобігання виникненню та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій.

Ковельський МРВ УДСНС України у Волинській області
 
 
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація