Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Державна соціальна допомога учасникам бойових дій
Державна соціальна допомога учасникам бойових дій

За даними Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату Волинської області у районі налічується 232 демобілізованих.
Станом на 26.02.2016 року в управлінні соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано 222 учасники бойових дій, яким статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни, 7 (сім) інвалідів війни, які брали участь в антитерористичній операції і 8 осіб (5 сімей), яким надано статус «Член сім'ї загиблого».
Всім учасникам бойових дій та інвалідам, яким такий статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни до Дня Перемоги проведено виплату разової грошової допомоги, нарахування якої проведено в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України  від 31 березня 2015 року №147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
Згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" інваліди війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих, яким такий статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни користуються знижкою плати за житлово-комунальні послуги в межах  норм споживання передбачених  чинним  законодавством (щомісячно) та пільгами на придбання твердого палива та скрапленого газу.
В управлінні забезпечено першочергове надання санаторно-курортного лікування учасникам антитерористичної операції, які отримали статус учасника бойових дій та статус інваліда війни. На черзі для проходження  санаторно-курортного лікування на даний час перебуває 3 інваліди війни,  22 учасники бойових дій і 2 особи, які мають статус „Член сім'ї загиблого”, яким статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни.     Протягом 2015 року забезпечено путівками 3 інваліда війни, 21 учасник бойових дій та 1 особу, яка має статус „Член сім'ї загиблого”.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №221 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції”, (виконавцем якої є Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції).
У 2015 році управління соціального захисту населення видано 14 направлень для учасників антитерористичної операції для проходження курсу психологічної реабілітації.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №179 „Про   затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників анти терористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)” учасники антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) мають можливість отримати професійну адаптацію, а саме навчатись, пройти перепідготовку та підвищити кваліфікацію в розрізі спеціальностей).
Між управлінням та Ковельською технічною школою товариства сприяння обороні України укладено договір, відповідно якого пройшли навчання та отримали категорію «Б» 5 учасників антитерористичної операції. За надані послуги профінансовано кошти в сумі 24,0 тис.грн.
Відповідно до Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 28 листопада 2014 року № 39/14 у 2015 році використано 277,6 тис.грн. Надано матеріальну допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових умов проживання 540 жителям Ковельщини, в тому числі  на вирішення соціально-побутових проблем 150 сім’ям демобілізованих і мобілізованих на суму 45,1 тис.грн. та на проведення лікування та реабілітації 13 учасникам антитерористичної операції на суму 29,3 тис. грн. Також щомісячно виплачується грошова допомога 5 сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції по 200,00 грн.
З метою надання консультацій мешканцям району за місцем проживання працівниками управління протягом 2015 року проведено 51 виїзд «мобільного соціального офісу». Під час виїзних прийомів надавались консультації для отримання різних видів допомог та пільг.
За сприяння голів селищних та сільських рад, лісових господарств територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) протягом 2015 року була надана допомога у забезпеченні паливом 229 сімей з них: 99 сімей демобілізованих, 126 сімей мобілізованих та 4 сім'ї, які мають статус «член сім'ї загиблого».
У 2015 році земельні ділянки для будівництва надано 160 учасникам АТО, 17 для ведення ОСГ, 1- для садівництва.
Медичними оглядами охоплено 136 демобілізованих мешканців району. У Волинському обласному госпіталі ветеранів війни 35 осіб з району пройшли курс лікування.
Протягом 2015 року у Ковельського міськрайонному центрі зайнятості здійснили професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації, отримання ваучера на навчання 12 демобілізованих; працевлаштовано з метою отримання додаткового заробітку на громадські та інші роботи тимчасового характеру 2 особи; отримали матеріальне забезпечення на випадок безробіття 53 демобілізованих району. Надано профорієнтаційних послуг 53 особам, 4 демобілізованих отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації власної справи, працевлаштовано на вільні місця та вакансії 8 осіб, надано кваліфікованих консультацій, пов’язаних з працевлаштуванням 53 демобілізованим.
Фахівцями із соціальної роботи та спеціалістами Центру постійно проводилася робота з демобілізованими військовослужбовцями та членами їх родин. Даною роботою було охоплено 81 демобілізований військовослужбовець та члени їх родин.
Налагоджена співпраця з кафедрою практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в плані надання психологічної підтримки демобілізованим учасникам АТО в кризових ситуаціях.
У травні 2015 року в приміщенні центральної районної бібліотеки було проведено районний семінар «Надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей».
Під час відвідування учасників АТО та їх сімей за місцем проживання велася робота по виявленню потреб сімей та існуючих проблем. Здійснено початкову оцінку потреб 42 демобілізованих учасників АТО, а також  проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання у родинах 44 демобілізованих учасників АТО.
У навчальних закладах району соціальними педагогами та практичними психологами надавалась індивідуальна соціально-психологічної допомога в подоланні наслідків стресів, емоційної нестабільності школярам, батьки яких стали учасниками антитерористичної операції. Також були проведені  психологічні тренінги для демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. У навчальних закладах були проведені інформаційно-просвітницьких та виховні  заходи, години спілкування, бесіди, зустрічі з учасниками антитерористичної операції на сході України. У школах створені куточки «Вони захищають Україну».

Заступник начальника                                                                              С.Ювченко
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація