Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
12 вересня 2017 року
Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій…

12 вересня, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман взяв участь у роботі засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.
Під час засідання було обговорено питання про організацію забезпечення своєчасного обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових будинків. Начальник управління Держпраці області Ростислав Стасько повідомив, що у 2016 році за оперативними даними Державної служби України з питань  праці в Україні сталося 63 аварії при використанні газопобуті в наслідок яких травмувалися 115 осіб, в т.ч. 54 особи смертей. Основна причина трагедій несправність та необхідність вимог нормативних актів систем димовідведення та вентиляцій.  
Заслухавши інформації начальника управління Держпраці області Ростислава Стасько, начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога,  та з урахуванням їх обговорення, з метою недопущення аварійних ситуацій при експлуатації димових та вентиляційних каналів житлових будинків, запобігання нещасних випадків, виконання вимог Правил безпеки систем газопостачання, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України за № 674/27119 від 08.06.2015, Кодексу газорозподільних систем, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1379/27824 від 06.11.2015, усунення наявних порушень комісія вирішила головам райдержадміністрацій спільно з органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень зобов’язати власників, балансоутримувачів житлових будинків області забезпечити вчасне надання у ПАТ «Волиньгаз» актів перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів, а також в повному обсязі провести заходи щодо їх ремонту. Провести розширену нараду за участю представників підприємств, які виконують обслуговування та ремонт димовентиляційних каналів, управління Держпраці в області, ПАТ «Волиньгаз» з розробкою плану дій щодо співпраці з житловими організаціями та управліннями газопостачання по питаннях безпеки газопостачання житлових будинків. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати органам місцевого самоврядування організувати та забезпечити: проведення у встановлені терміни періодичних перевірок стану димових і вентиляційних каналів на наявність тяги, відсутність засмічення, герметичність, відокремленість, справність оголовків. У разі виявлення несправностей складати відповідні акти та вживати заходів щодо їх усунення та інш.
Про вжиття заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій (подій) і пожеж, загибелі та травмування людей на них у населених пунктах області в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років доповів начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Володимир Грушовінчук.
Заслухавши інформацію та з урахуванням її обговорення, з метою вжиття дієвих заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій (подій) і пожеж, недопущення загибелі та травмування людей на них в осінньо-зимовий період 2017-2018 років під час засідання було вирішено  відповідальним виконавцям забезпечити неухильне виконання «Заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій (подій) і пожеж,  недопущення загибелі та травмування людей на території області в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» та особливу увагу приділити питанням створення, поповнення та використання необхідних матеріальних резервів для ліквідації їх наслідків, а також підвищенню готовності наявних сил та засобів до дій за призначенням на території області в осінньо-зимовий період    2017-2018 років.
Також під час комісії було розглянуто питання про вжиття першочергових заходів щодо усунення загрози знищення лісових насаджень в області внаслідок дії верхівкового та супутніх короїдів.
За словами голови Волинської обласної організації Товариства лісівників України Бориса Бабеляса, серйозне занепокоєння викликає масове висихання сосни звичайної, що становить 70% усіх лісових насаджень краю. Аби з’ясувати причини відмирання деревостанів та напрацювати рекомендації щодо боротьби із цим процесом,  останні два роки спільно з фахівцями лісового господарства активно працюють спеціалісти Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» та співробітниками Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького.
– Першопричиною всихання лісів є аномальне зниження ґрунтових вод, що спостерігається останнім часом, який, за даними Українського гідрометеоцентру за останній рік впав на один метр. Відсутність вологи не дає можливості сосні залишатися стійкою до зовнішніх факторів та боротися зі шкідниками. Як результат – масове всихання. Працівники лісового господарства здійснюють щоденний моніторинг осередків висихання лісових насаджень. До слова, нині їх нараховується 12 тисяч 650. Станом на 1 вересня 2017 року площа уражених насаджень складає 8 тисяч 640 гектарів, – зазначив Борис Павлович. Своєю чергою, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик ще раз наголосив на важливості боротьби з лісовими шкідниками. Саме тому прийнято рішення розглянути це питання не лише на обласному, а й на державному рівні.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація