Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
6 липня 2018 року
Він народився у селі Поворськ, навчався у місцевій школі,  тут промайнули його дитячі та юнацькі роки, згодом  збудував своє сімейне гніздечко, разом  з дружиною виховував двох синів.  За професією він був військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини А 1547, де сумлінно і зразково ніс службу.   В цивільному житті був
люблячим чоловіком, турботливим сином, справжнім християнином, гарним товаришем, активною, життєрадісною, ініціативною, а ще дуже щирою і доброю людиною. 
З 2016 року виконував  військове завдання у зоні проведення АТО   в складі  14 – ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. На жаль,  16 березня 2017 року  героїчно загинув при виконанні військового обов’язку, внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту поблизу села Лобачеве  Новоайдарського  району Луганської області. 
Ви певно здогадались про кого ця тривожна розповідь. Так, про Яворського Миколу Васильовича – Героя Ковельщини. Він похований на місцевому кладовищі,  до його могили не заростає стежинка, адже  сюди ідуть не лише  рідні та друзі, її не оминають жителі усієї громади.  
За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної
цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку Миколу Васильовичу Указом Президента України № 138/2017 від 22 травня 2017 року нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Пам’ять  про захисника України свято бережуть на малій батьківщині, а відтак  8 травня цього року на фасаді місцевої школи була офіційно відкрити меморіальна дошка  Миколі Яворському. Сьогодні ж на території військової частини А 1547  зібрався увесь її  особовий склад, представники районної та місцевої влади, родина Миколи Васильовича, друзі та односельчани, аби згадати подвиг Героя, висловити 
співчуття і щиру вдячність рідним та офіційно відкрити пам’ятний знак із меморіальною дошкою, як символ вічної пам’яті про побратима,  колегу, справжнього патріота – Миколу Яворського. Скорботна  хвилина мовчання та  тривожні ноти української  тужливої народної пісні  «Плине кача»
додавали ще більшого смутку і жалю, за Героєм, котрий виконав свій військовий обов’язок і віддав життя за Україну.
- Низько вклоняюсь матері  Героя за виховання справжнього українця  і патріота,  висловлюю слова співчуття дружині, дітям  та рідним, адже рана  на  вашому серці ніколи боліти не перестане та й підібрати такі слова, котрі б вгамували біль  втрати неможливо. Щиро дякую командиру та  особовому складу військової частини, що  бережуть пам’ять про  побратима Миколу Яворського  - яскравий приклад цьому відкриття 
на території військової частини пам’ятного знаку.  Відтепер щодня військовослужбовців  зустрічатиме меморіальна дошка з портретом Героя. Вірю, що пам'ять про загиблого воїна Миколу  та усіх патріотів України, які віддали
 своє життя за цілісність України, буде вічно жити у наших серцях, - переконливо констатував голова Ковельської районної державної адміністрації Віктор Козак. 
Про героїчний подвиг Миколи Яворського, котрий віддав своє життя  за майбутнє Батькіщини  говорили голова  районної ради Андрій Броїло, Поворський сільський голови Сергій Семенюк,  командир ВЧ А 1547, підполковник  Ігор Пчельніков. 
Настоятель Свято - Покровського храму с. Поворськ протоієрей  Петро Степанюк здійснив обряд освячення пам’ятного знаку до підніжжя якого на знак вічної  пам’яті та пошани лягли пахучі квіти.
   
   
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація