Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
11 січня 2019 року
Різдво – свято тепла та родинного затишку. Це радісний день, який віщує про народження Сина Божого. Час, коли у будинках пахне смачною випічкою і ялинкою,  а на вулицях  лунають колядки. Для когось Різдво – всього лиш традиція, привід, щоб поласувати смачними наїдками,  а хтось сприймає це зимове свято, як невід’ємний елемент свого духовного розвитку. Це радісний час – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні у всьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають один перед одним свої серця і бачать у своїх ближніх, – навіть у незаможних і знедолених, – таких же людей, як і вони самі.
Різдво завжди вважалося особливим святом, а у сім'ї, де народилася видатна поетеса Леся Українка, його дуже шанували. Свої спогади про відзначення Різдва залишила наймолодша сестра Лесі Українки Ізидора: «До Колодяжного з’їхалась родина, ждали й гостей, знайомих… Леся й Ольга улаштували «живі картини». Участь брала вся наявна молодь і діти. Дві картини були ілюстрацією до Дікенсових «Різдвяних оповідань», одна – до «Гайдамаків» Шевченка, одна – до «Фауста» Гете, а одна – алегоричні фігури нового (1893) року і старого (1892), що відходить. Леся була душею цієї імпрези. Вона не тільки «головний режисер», а під її керівництвом шились усі костюми, робились перуки… Наприклад, мені, що виконувала роль нового року в виді Амура, – туніку, чудові прозорі крильця, сагайдак і стріли, сандали, обклеєні золотим папером. Освітлення, бенгальські вогні, декорації, то була робота Михайла, музика – справа тьоті Саші. Ольга, Оксана й Микола з захопленням допомагали старшим у роботі».
Щороку, у ці різдвяні дні, у Колодяжненському літературно – меморіальному музеї Лесі Українки панує особлива і неповторна  атмосфера, адже традиційно, але щораз по-новому, проходить «Різдво у Косачів». Тож 11 січня 2019 року  голова районної державної адміністрації  Віктор Козак завітав  у Колодяжне, аби вкотре почути і побачити, яким було Різдво у Косачів. Звертаючись до учасників та гостей свята Віктор Теодосійович насамперед привітав усіх з різдвяними  святами, зичив усім міцного здоров’я, миру і злагоди у кожній домівці  і на рідній землі та побажав обов᾿язково  відчути направду особливий  дух Різдва у Косачів, побачити, яким  це свято було унікальним  в сімї поетеси. «Нехай ця різдвяна зустріч залишить по собі у кожній душі іскорку добра, віри, надії і світлої радості», - резюмував Віктор Теодосійович.
Завідувач музею Ольга Бойко розповіла присутнім, як за народними традиціями відзначали свято у великій родині Косачів, про значення колядки та свята Різдва розповів отець Миколай з села Уховецьк.
Аби  атмосфера свята  «Різдво у Косачів» була такою ж поетичною, як  у творах Лесі Українки наукові працівники музею читали «Святий вечір!», а учні Ковельської гімназії імені Олени Пчілки показали  виставу «Без᾿язикий» за твором Олени Пчілки. Наслідуючи традиції Косачів, впродовж свята звучали і колядки у виконання місцевих юних колядничок, учениць закладу загальної середньої освіти  села Колодяжне.
Свято завершилось, то ж до наступної зустрічі на Різдво у Косачів!

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація