Версія для друку
Вівторок, 15 лютого 2022 17:08

Енергетична рада США-ЄС наголосила на підтримці реформ України в енергетичному секторі

Енергетична рада США-ЄС наголосила на важливості продовження підтримки процесу синхронізації електричних мереж України з мережею континентальної Європи.  Про це написав на своїй facebook-сторінці міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи заяву за підсумками засідання спільної Енергетичної ради США-ЄС, що відбулося 7 лютого під головуванням держсекретаря США Ентоні Блінкена, міністра енергетики США Дженніфер Гренголм, Високого представника ЄС Жозепа Боррелля та Європейського комісара з енергетики Кадрі Сімсон.

На засіданні обговорювалась невідкладність вирішення ситуації з газопостачанням у Європу та забезпечення постачання газу в Україну. ЄС і США вкотре наголосили на неможливості використання енергоресурсів як зброї або важеля політичного шантажу.

«Енергетична рада підтвердила, що Україна продовжує залишатися ключовим партнером ЄС та Сполучених Штатів, і висловила підтримку сильної та стійкої України. Енергетична безпека є життєво важливою для суверенної України – у цьому підтримують нас наші міжнародні партнери», - наголосив Герман Галущенко.

Україна залишається стратегічним транзитером газу для ЄС. Водночас триває пошук способів диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу як в Україну, так і до ЄС.

Міжнародні партнери також підтримують Україну на шляху до декарбонізації та переходу на чисту енергію. Перспективним напрямком для забезпечення безвуглецевого майбутнього США та ЄС визначають розвиток «зеленого» водню, а також вітроенергетики (як наземної, так і офшорної). За словами міністра, Україна має значний потенціал у цих сферах і планує його реалізовувати.

«Окреслені Енергетичною радою цілі та завдання розвитку енергетичного сектору США та Європи повністю співпадають з українськими планами розвитку енергетики і знайдуть своє відображення в Енергетичній стратегії – 2050, над якою ми зараз працюємо. Енергетична рада США-ЄС наголосила на підтримці реформ України в енергетичному секторі. Це дає нам впевненість в тому, що разом ми зможемо реалізувати наші амбітні плани із Зеленого переходу та забезпечення енергетичної незалежності України», - підсумував Герман Галущенко.

За інформацією Міністерства енергетики України  

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Переглядів 218