24 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Цивільний захист
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Соціально-економічний розвиток
  Спостережна комісія
  Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет, фінанси, податки
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Все про COVID-19
 • Гуманітарний розвиток району
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Державний реєстр виборців
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона природи
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
   

  Публічні закупівлі

   
  zakypivli
  Головна>Прес-центр>Нове на місцевих виборах!!!
  П'ятниця, 28 серпня 2020 10:50

  Нове на місцевих виборах!!!

  Відповідно до підпункту 3 пункту 3 розділу ХХХХІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Виборчого кодексу України (далі – Кодекс) внесено деякі зміни до Закону України “Про Державний реєстр виборців” (далі – Закон, Реєстр), які набрали чинності 1 липня 2020 року. Зокрема, це такі зміни:

  виборчою адресою виборця є адреса реєстрації його житла. Однак, віднині за мотивованим зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця (частини друга – четверта статті 8 Закону); розпорядник Реєстру Центральна виборча комісія (далі - ЦВК) забезпечує взаємодію виборців з Реєстром шляхом запровадження в мережі Інтернет електронних сервісів (частина четверта статті 10 Закону); змінюється порядок звернення виборця щодо включення до Реєстру, щодо зміни виборчої адреси (зокрема, для виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання), щодо внесення змін до ідентифікаційних персональних даних, щодо змісту персональних даних, щодо внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно. Відтепер є можливість подання заяви в електронному вигляді (через мережу Інтернет) з використанням електронного підпису, особисто або уповноваженою особою, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства (статті 8, 19 Закону); встановлюється порядок звернення виборця щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи. У разі виявлення виборцем невключення або неправомірного включення до Реєстру іншої особи, недостовірних відомостей Реєстру стосовно іншої особи, він може подати заяву до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи. Також можливо подати таку заяву в електронному вигляді з використанням електронного підпису (стаття 201 Закону); виборець може подати тільки два види запитів: 1) щодо змісту своїх персональних даних у Реєстрі; 2) прізвищ, імен, по батькові, дати народження всіх виборців, внесених до Реєстру за його власною виборчою адресою. Виборці, яким визначено виборчу адресу відповідно до частин третьої – шостої статті 8 Закону (які не мають зареєстрованого місця проживання), подати запит другого виду не мають можливості. Подання запитів за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної країни про кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземній країні тепер не передбачено Законом. Також можливо подати такий запит виборця в електронному вигляді з використанням його електронного підпису та вказанням адреси власної електронної пошти (стаття 21 Закону); процедура тимчасової зміни місця голосування виборця не застосовується щодо спеціальних виборчих дільниць, а також на будь-яких місцевих виборах (частини третя й четверта статті 7 Закону).

           Виборчий кодекс України закріпив можливість зміни виборчої адреси без зміни місця реєстрації – це дозволяє значній частині виборців проголосувати за місцем фактичного проживання. ЦВК 18 травня 2020 затвердила порядок зміни виборчої адреси. Отож, далі детально розглянемо, кому і для чого потрібно змінювати виборчу адресу та який порядок такої зміни.

           Що таке виборча адреса і навіщо її змінювати?

           Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Водночас Виборчий кодекс закріпив можливість “прив'язати” виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання.

           Так, раніше виборчу адресу можна було змінити, лише змінивши місце реєстрації, що позбавляло значну кількість виборців можливості проголосувати на виборах. Тепер кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може закріпити своє фактичне місце проживання як виборчу адресу та проголосувати на виборах у відповідній місцевості. Особливої актуальності набуває це право напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Адже лише ті виборці, що належать до певної територіальної громади, можуть голосувати на місцевих виборах.

           Куди звертатись, щоб змінити виборчу адресу?

           Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем, де виборець фактично проживає.

           Для цього, якщо виборець житель Ковельського району, потрібно звернутись до відділу  ведення Державного реєстру виборців апарату Ковельської районної державної адміністрації за адресою:

  м.Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 404 (4-ий поверх), тел.(03352) 53123.

           Якщо ж виборець житель м.Ковеля, то звернутись потрібно до відділу  ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Ковельської міської ради за адресою:

  м.Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 112 (1-ий поверх), тел.(03352) 61711.

           ВАЖЛИВО!!! Відповідно до Постанови КМУ від 11.03.2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2” перебування  у приміщенні  відділу  ведення Державного реєстру виборців дозволяється тільки при наявності засобів індивідуального захисту.

           Які документи потрібно подавати?         Обов’язково потрібно пред’явити паспорт – документ, що посвідчує особу та підтверджує, що особа є громадянином України. Якщо в особи немає паспорту (у разі недавнього набуття громадянства України), така особа пред'являє тимчасове посвідчення громадянина України.

      

  Як подати заяву на зміну виборчої адреси ?

           Значно розширено можливості виборців подати заяву про зміну виборчої адреси. Так, у громадян тепер є 3 варіанти:

  Подати особисто, фізично відвідавши відділ ведення реєстру виборців. Подати заяву може уповноважений представник виборця – для цього потрібен документ, нотаріально посвідчена довіреність, де прописані конкретні повноваження від виборця такому представнику. Подати заяву в електронній формі на сайті Державного реєстру виборців або ж на сайті ЦВК з використанням цифрового електронного підпису. Під час заповнення електронної форми відомості, що вказуються в заяві, перевіряються засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” стосовно їх повноти та відповідності індетифікаційним даним виборця, що містяться у кваліфікованому сертифікаті  відкритого ключа, на якому базується кваліфікований електронний підпис. Про подання заяви в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається відповідне повідомлення.         

           Скільки триватиме розгляд заяви?

           На розгляд заяви передбачено 15 днів з моменту її отримання. Строк розгляду може збільшуватись, якщо у заяві будуть виявлені помилки. В такому випадку виборцю буде надана можливість виправити відповідні недоліки. Повідомлення про внесення до Реєстру “нової” виборчої адреси надсилається виборцю на адресу електронної пошти, зазначену в онлайн-заяві. Навіть якщо виборець подавав заяву через представника, він також може отримати повідомлення на електронну пошту, якщо зазначить про це у заяві.

           Коли можна змінити виборчу адресу?

           Нові правила зміни виборчої адреси вступили в дію 1 липня 2020 року, тож кожен виборець може скористатись правом та змінити виборчу адресу. Виборчу адресу можна змінювати лише до п'ятого дня виборчого процесу. Нагадаємо, що виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Отож, з 1 липня 2020 року до 9 вересня 2020 року включно (5-й день виборчого процесу місцевих виборів 2020) кожен виборець зможе змінити виборчу адресу та проголосувати вже за новою виборчою адресою на місцевих виборах 25 жовтня цього року.

           Які обмеження існують щодо зміни виборчої адреси?

           Окрім заборони зміни виборчої адреси під час виборчого процесу, не дозволена і повторна зміна виборчої адреси протягом 12 місяців. Так, якщо 20 липня 2020 року громадянин змінить свою виборчу адресу, наступну зміну виборець зможе здійснити лише після 20 липня 2021 року.

           Відтак, після ухвалення Порядку розширюються можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

  Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Ковельської районної державної адміністрації

  Переглядів 602
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua