19 квітня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Цивільний захист
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Соціально-економічний розвиток
  Спостережна комісія
  Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет, фінанси, податки та збори
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Все про COVID-19
 • Гуманітарний розвиток району
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Виборець має знати
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона навколишнього природного середовища
 • АРХІВ НОВИН

  « Квітень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30          
   

  Публічні закупівлі

   
  zakypivli
  Головна>Прес-центр>Про якість питної води та стан водопровідних мереж в районі
  П'ятниця, 14 січня 2022 15:19

  Про якість питної води та стан водопровідних мереж в районі

  Забезпечення населення району якісною питною водою в достатній кількості, реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування, поліпшення на цій основі стану здоров’я населення, відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання є одним із завдань державної політики у сфері питного водопостачання.

  Щорічно якість питної води в ряді населених пунктів району погіршується через забруднення водоносних горизонтів в результаті сільськогосподарської діяльності, відсутності санітарно-захисних зон тощо. Виходячи з цього, підвищується значення водоохоронних заходів, направлених на попередження виснаження водопостачання, поліпшення якості підземних вод, економного використання питної води.

  Станом на 01.01.2022 року централізованим питним водопостачанням в Ковельському районі забезпечені 2 міста, 6 селищ міського типу і частково 7 сільських населених пунктів; системами водовідведення – 2 міста, 7 селищ міського типу і частково 3 сільських населених пунктів.

  В районі послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надають 9 комунальних підприємств відповідно до ліцензії, виданої Волинською облдержадміністрацією, а саме:

  - Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» (м. Ковель, с. Дубове, с. Вербка, с. Воля-Ковельська – водопостачання та водовідведення, с. Зелена - лише водопостачання),

  - КП «Екокомунсервіс» (смт Люблинець),

  - КП «Наше селище» (смт Голоби - лише водовідведення),

  - КП «Любомльське ЖКГ» (м. Любомль),

  - Ратнівське ВУЖКГ (смт Ратне),

  - Старовижівське ВУЖКГ (смт Стара Вижівка – водопостачання та водовідведення, с. Седлище – лише водопостачання),

  - Турійське ЖКП (смт Турійськ),

  - Луківське КП «Комунальник (смт Луків),

  - КП «Добробут» (смт Шацьк – водопостачання та водовідведення, с. Самійличі, с. Хомичі – лише водопостачання).

  Загальна протяжність водопровідних мереж, які обслуговують вищезгадані підприємствами,  становить 184,7 км, з них ветхі та аварійні - 113,9 км, що становить 62% від загальної кількості; каналізаційних мереж - 192,5 км, з них аварійні – 94,8 км, що становить 49% від загальної кількості.

  Більшість водопровідних мереж експлуатуються 30-40 років без заміни і капітальних ремонтів. Тривала експлуатація водопровідних мереж і обладнання без якісного ремонту, їх фізична зношеність та часті прориви негативно впливають на якість питної води, що сприяє бактеріологічній забрудненості безпосередньо в розподільних мережах.

  В районі моніторинговий вибірковий контроль якості та безпечності питної води проводиться Ковельським районним відділом ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» (далі – районний відділ).

  За інформацією районного відділу, станом на 7 грудня 2021 року в Ковельському районі відібрано та лабораторно досліджено воду питну з джерел централізованого водопостачання на мікробіологічні показники 154 проби, з них 7,1 % не відповідає гігієнічним нормативам та 138 проб на санітарно-хімічні, з них 13% не відповідає гігієнічним нормативам. З джерел нецентралізованого водопостачання на мікробіологічні показники досліджено 159 проб питної води (відсоток невідповідності становить 11,3%) та 562 на санітарно-хімічні (відсоток невідповідності становить 29,9 %).

  Особливу увагу надавалось організації водопостачання організованих дитячих колективів в період підготовки до навчального року, зокрема по:  

  Ковельській територіальній громаді: в 33-х навчальних закладах досліджено якість та безпечність питної води, відсоток невідповідності 9 %. Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Велицькій територіальній громаді: в 5 навчальних закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають гігієнічним нормативам.

  Голобській територіальній громаді: в 6-ти освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 33,3 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Колодяжненській територіальній громаді: в 14-ти освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 42,8 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Дубівській територіальній громаді: в 7-ми освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 14,2 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Люблинецькій територіальній громаді: в 5-ти освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 40 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Поворській територіальній громаді: в 7-ми освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 28,5 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Турійській територіальній громаді: в 33-х освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 15,2 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, були проведені повторні лабораторні дослідження води питної. Всі результати відповідають гігієнічним нормативам.

  Луківській територіальній громаді: в 5 навчальних закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають гігієнічним нормативам.

  Дубечненській територіальній громаді: в 9-ти освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 33,3 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

  Сереховичівській територіальній громаді: в 4-х освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 75 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

  Смідинській територіальній громаді: в 9-ти освітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники (відсоток невідповідності становить 66,6 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

  Старовижівській територіальній громаді: досліджено якість питної води в 10-ти загальноосвітніх та 7-ми дошкільних закладах (відсоток невідповідності становить 23,5 %). Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

  Любомльській територіальній громаді: в 4-х загальноосвітніх закладах відібрано проби питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники – всі досліджені зразки відповідають гігієнічним нормативам.

  Шацькій територіальній громаді: в 6-ти навчальних закладах досліджено якість та безпечність питної води, відсоток невідповідності 50%. Повторно не звертались.

  Рівненській територіальній громаді: досліджено 1 проба питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Показники безпеки відповідають гігієнічним нормативам, а за показниками якості проба води не відповідає по вмісту заліза. Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

  Головненській територіальній громаді: в закладі освіти відібрано 1 зразок питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Досліджена проба не відповідає санітарним нормам по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам, виявлено перевищення вмісту заліза. Надіслані пропозиції щодо усунення невідповідності, повторно дослідження не проводились.

           В навчальних закладах територіальних громад району, таких як: Вишнівська, Ратнівська, Заболоттівська, Забродівська, Велимченська та Самарівська лабораторні дослідження питної води Ковельським районним відділом, перед початком нового навчального року, не проводились.

  На виконання вимог Протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 19.05.2010 року №20 (п.8.3) «Про попередження виникнення водонітратної метгемоглобінемії у дітей віком до 3 років» проведено  384 дослідження води шахтних та трубчастих колодязів в селах: Колодяжненської,  Поворської, Дубівської, Велицької, Голобської, Ковельської, Турійської та Дубечненської ТГ. Як і в попередні роки завищений вміст нітратів спостерігався в 29,6 % випадків.

  Окрім моніторингових досліджень, на виконання ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», Ковельський районний  відділ атестований на проведення лабораторних досліджень питної води з індивідуальних джерел водопостачання за зверненням громадян на платній основі за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками у відповідності до ДсанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  Станом на 7 грудня біжучого року випадків інфекційних захворювань пов’язаних з водним фактором передачі не зареєстровано, проте якість питної води за показниками безпечності у 24,7 % може бути ймовірним джерелом захворювань серед дитячого населення району.

  Управління регіонального розвитку

  райдержадміністрації

  Переглядів 314
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua